16/04/2026

Det er nå yngletidsfredning for reven, frem til 15. juli. I perioden fra 1. januar til 15. april har jegerne i Dalsbygda felt 62 rever! Dette er 10 mer enn i samme periode i fjor, BRA JOBBA!

Våre revebåser er nå stengt, og åtene vil bli ryddet så snart som mulig. Ber om at også private feller/åter sikres og ryddes slik at vi unngår både uhell og uønsket foring av predatorene.

Alle mår-feller må være stengt eller samlet inn, vær nøye med at feller som blir stående ute er godt merket med jegerens navn og telefonnummer selv om den er stengt og ufarlig.

Bruk tiden frem til sesongstart den 15/7 på å lete etter hi, og sjekk om det kommer valper i disse, slik at de kan bli tatt ut så raskt som mulig når jakta starter opp igjen. PS: Våre feller og åter vil ikke bli gjenåpnet før beitesesongen er over og det er snø på bakken, så det er lokkejakt og bruk av hund som er mest aktuelt på barmark.

Vi planlegger å gjennomføre et nytt kurs for predatorjegere på senhøsten, send en epost til post@dalsbygdajaktlag.no dersom du ønsker å delta på kurs.